Räägime rõõmust: Illimar Pilt

Professionaalne rõõmutekitaja Illimar Pilt, kes levitas vabatahtlike juhina rõõmu 2023. aasta suvel toimunud Rõõmufestivalil, oskab täiesti tühjast kohast vibe’i luua. Ta läheb lavale ja paneb inimesed peput liigutama ja kõrvu viibutama. Ta tunnistab siiski, et leidub hetki, mil ta on ise ka kurb. „Ma luban endal olla mina ise, mis on hästi tähtis. Võtta maskid maha ja päriselt hullata ja mängida. Ma mitte ei mängi kedagi teist, vaid lasen sisemise rõõmsameelse lapse välja,“ selgitab ta kust ta võtab sellise sisemise rõõmu ja energia. Illimar usub, et enda sisemise lapse välja laskmine on eriti oluline lapsevanematele, kuna see loob lastega sideme.

Ma luban endal olla mina ise, mis on hästi tähtis. Võtta maskid maha ja päriselt hullata ja mängida.

Kurbus käib rõõmuga käsikäes

„Kuid kui oleme koguaeg õnnelikud, siis see mingi hetk devalveerub. See on nagu koogitükk – esimene tükk on kõige parem ja erilisem. Siis sa mõtled, et sa ei tea, millal seda kooki uuesti saab ja võtad veel ühe tüki, kuid see ei ole enam päris see, mis esimene. Mõtled, et võtad kolmanda tüki koju ka kaasa, millest sa suudad ainult pool ära süüa ja see hakkab vastu,“ toob Illimar näite.

Sama on tema sõnul ka õnnetundega – me peame vahepeal kogema seda teistpoolset tunnet –õnne ja rõõmu väärtust! „Kurbus käib rõõmuga käsikäes ja seda tuleb lasta kogeda. Kui ta tuleb peale, siis las ta tuleb!“ rõhutab mees.

Kurbus käib rõõmuga käsikäes ja seda tuleb lasta kogeda. Kui ta tuleb peale, siis las ta tuleb!

Üks Eesti mehe nõrkustest on tema tugevus

Illimar toob välja, et Eesti mehe üks suurest nõrkusest on tema tugevus – ma olen tugev, tõsiseltvõetav Eesti mees ja ma suudan enda nõrkused alla suruda.

„Tegelikult on nii, et me saame 45-aastaseks ja peas hakkab midagi tuksuma ja süda puperdab, sest me oleme kõik emotsioonid sisse elanud,“ kirjeldab Illimar ja lisab, et ka Rõõmufestivali üles astumisel sai kõigile meestele õpetatud, et kõik tunded on lubatud.

„Lase pisarad välja, kuku isegi kui sul on valus – mõnikord on meie kaasadel, naistel seda keeruline vastu võtta,“ hoiatab Illimar.

Ta soovitab kõikidel naistel oma mehele sellist ruumi lubada. Vastasel juhul võib mees muutuda toksiliseks, kes kodus pidevalt toriseb. See kõik võib välja viia tervisehädadeni.

Illimar toob välja ühe jaapanlaste uuringu vihastamise kohta – kui hoiame viha ja negatiivset energiat enda sees, suureneb infarktivõimalus kolmekordselt.

Kolm nõuannet enda sees rõõmu äratamiseks

  • Pane oma fookus paika – tihti märkame ainult negatiivseid asju. Näiteks kirume enda naist, kellega lõpetame terapeudi juures. Seal kirume tund aega teda veel ja lõpuks terapeut küsib, et mis temas positiivset on? Alles siis me hakkame aru saama enda kaasa plussidest.
  • Tänutunne – Illimar on juba 6 aastat pidanud tänupäevikut, kus ta iga õhtu kirjutab ülesse päevasündmused koos asjadega, mille eest ta tänulik on. See sündmus, mis meil võis täna olla negatiivne võib tulevikus muutuda tänu selle, milliseks me inimese kasvanud oleme, kullakoormaks.
  • Ära unusta mängimist! – sa ei julge näidata ju avalikus kohas keelt ja olla rõõmus. Äkki keegi näeb ja ei võta mind tõsiselt? Võta need maskid maha – tantsi ja hulla! Kui sina oled see julge inimene, siis sa inspireerid ka teisi endalt koorma maha lasta.