Monika Kuzmina ja Sissi Nylia Benita (Foto Virko Veskoja)

Räägime rõõmust: Sissi Benita

Laitse Graniitvillas toimunud Rõõmufestivalil astus hinge puudutava kavaga üles Sissi Benita. Sissi hing on tohutu sügavusega – tema esitus rõõmufestivalil tõi tibunaha ihule ning pani pisarad voolama, kuna muusika tuli otse tema südamest. Lauljanna teekond päris endaks olemiseni läbi südamelaulude pole naisele olnud kerge. „Valu on siin maailmas ainuke asi, mis kasvatab sügavust. Ma olen selle eest tänulik, kuna need kogemused on võimaldanud mul selliselt muusikat kirjutada ja seda esitada,“ rõhutab naine.

Lihtsalt elamine tekitab rõõmu

Sissi ütles Rõõmufestivalil laval olles, et kõigi lugu on oluline – sina, mina ja meie oleme kõik üks! „Ei ole õiget ega valet. Ei ole ühte tõde. Kui ma kuulan neid tõdesid – kõiki erinevaid viise, kuidas saab elada ja mida inimesed on kogenud, siis see teebki elu värvilisemaks. See toob mulle rõõmu, kui ma saan teistele öelda, et ma sain läbi sinu midagi kogeda,“ lisab naine. Sissi toob välja, et ta proovib kõikidelt inimestelt midagi õppida.

Neid hetki, mis teevad Sissi nii rõõmsaks, et ta juubeldaks ja hüppaks voodi peal õnnest lakke on väga-väga palju. „Kui su elus on olnud ohtralt kurbust ja pimedust, siis sa õpid kõigest rõõmu leidma. Näiteks me olime elukaaslasega Võrumaal ja me nägime mesimummu. Ma lihtsalt kükitasin tema juurde ja itsitasin niikaua kuni tundsin, et pisarad tulid silma. Kõik sellepärast, et ta oli lihtsalt mesimummu. Või et lilleke on nii ilusti kasvanud. Või näiteks, kui ma käisin koos sõbrannaga kinos ühte filmi vaatamas ja hiljem autos tuli mulle kogu filmi mõte uuesti meelde ja hakkasin lahinal nutma,“ selgitab Sissi, kuidas lihtsalt elus olemine tekitab talle nii palju rõõmu. „Iga päev võib meiega mingi õnnetus juhtuda või midagi valesti minna. Ma olen siin – ainuüksi see mõte tekitab minus teatud sära.

Sissi nõuanded rõõmu leidmiseks

Pereliikmetele, lähedastele ja tuttavatele, kes on parasjagu kurvad, keda valdab hirm, lihtsalt keeruline aeg majanduslikult või kellel on vaim väsinud, ütleb Sissi rõõmu tagasi saamiseks järgnevad sõnad: „Tule ole! Sa oled kurb? Tule ole kurb – ma hoian sind! Kui sul on raske – tule ja aktsepteerime koos seda raskust. Kui me lihtsalt väljendame oma emotsioone, mis meid kurvaks teeb, siis see inimene saab enda informatsiooni edasi antud ja mingi hetk tuleb rõõm selle asemele,“ kirjeldab lauljanna.

Lõpetuseks jagab Sissi enda rõõmuvalemit, mida igaüks meist saab enda peal praktiseerida – ole tänulik kõige eest! „Valgus paistis aknast sisse – ole tänulik, sest sa koged sa praegu. Sõber kutsub sind välja – ole tänulik, et ta on sinu elus olemas! Ma armastan vanillipudingut ja kui ma seda poes näen, siis ma lähen rõõmust hulluks,“ toob lauljanna näiteid reaalsest elust, kuidas olla tänulik kõige eest, mis meil on. Mingi hetk ei pruugi meid siin enam olla. See, et me siin üldse oleme on juba suur ime. Leiame rõõmu eksisteerimiseks läbi tänulikkuse!

Milline on Sissi Nylia Benita rõõmuvalem?

  • Ole tänulik kõige eest.
  • Aktsepteeri kõike, ka raskust.
  • Pea meeles, et ka sinu lugu on oluline!