Räägime rõõmust: Ardo Asperk

Laitse Graniitvillas toimunud Rõõmufestivalil astus üles stand-up koomik Ardo Asperk, kellele pakub elus kõige rohkem rõõmu tema kass.

Mees on ühtlasi ka suur annetaja varjupaikadele ja turvakodudele. „Jätke latte’d ostmata, puhkusereisid tegemata ja kallid autod ostmata. Pigem annetage heategevusele – see on rõõmuvalem! Vähemalt minu meelest,“ soovitab Ardo.

Jätke latte’d ostmata, puhkusereisid tegemata ja kallid autod ostmata. Pigem annetage heategevusele – see on rõõmuvalem!

Miks koomik nii suur kassisõber on, ei oskagi ta kohe esimese hooga öelda. „Mul ei ole väga palju loomi olnud. Võib-olla kui mul oleks olnud kilpkonn, siis ma oleksin avastanud hoopis, et nemad on väga toredad. Kass on lihtsalt armas, pehme ja teeb vahvaid asju – suuremat funktsiooni tal olema ei peagi.

Lahku tipus!

Showbusiness’is öeldakse, et lahku tipus. Saa suured naerud ja aplausid kätte ja liigu ära – leave them wanting more!“ selgitab Ardo, et inimestele jääb sellisel juhul rohkem emotsiooni ja kogemust.

Ta lisab, et üks tema unistus ongi olla üks päev niisama tõsine. „Inimesed helistavad, kirjutavad ja kutsuvad, et me maksame sulle ja palun tule tee nalja. Esimene selline kõne tuli 7-8 aastat tagasi. Naljasaateid ja paroodiaid meeldis mulle vaadata juba kooliajast. Mulle eriti meeldis selline 2000-ndate huumor, mida tegid näiteks Milling, Normann ja Kreisiraadio,“ meenutab koomik, kuidas huumoriaustus, kui selline on tal alati olemas olnud. „Kuidagi on elu mu sellisele teele veeretanud, et olen sattunud õigesse kohta.“

Hea nali on selline, mis töötab

Ardo ütleb, et stand-up koomiku vaatenurgast on hea nali selline, mis töötab. „Kui publik erinevas kohas ja erinevatel aegadel ikka sinu naljade üle naerab, siis järelikult see on hea. Huumor on vahetu ja publik peab reaktsiooni saama kohe,“ tõdeb koomik.

Kui tekib piinlik pikk vaikus, siis soovitab mees lihtsalt valjult välja öelda, et „ju see nali siis ei töötanud“. Ta selgitab, et tavaliselt publik hakkab naerma ja sellega murrab pinge, et ka esineja saab aru, et mis tegelikult juhtus. „Ma ei usu, et ükski minu nali oleks olnud üle võlli, sest ma ka ise ei ole selline tüüp, kellele šokihuumor väga meeldiks. Ma teen seda, mis mulle tundub naljakas ja tänu sellele ma jään õigetesse piiridesse,“ tunnistab Ardo.

Kui tekib piinlik pikk vaikus, siis soovitab mees lihtsalt valjult välja öelda, et „ju see nali siis ei töötanud“.

Kõigile, kes tunnevad end mõnest naljast puudutanu soovitab koomik hinnata, kas nali on tegelikult kirjutatud väga hästi ja et see ei oleks niisama lahmitud. „Võimalik on ka see, et täna on lihtsalt väga paha tuju ja see nali lihtsalt kohale ei jõua. Kui su elus toimuvad negatiivsed asjad ja sa lähed stand-up show’le halva tujuga, siis tegelikult minul, kui esinejal ei olegi midagi teha.“

Küsimusele, et mis on Ardo rõõmuvalem, mida ta sooviks teistega jagada, ei oska mees kohe vastata – „Kui ma teaks, siis see oleks väga lill.“ Ta tunnistab, et rõõm on hetkedes – näiteks Rõõmufestivalil oli väga hea set ja väga hea publik – mulle oli see meeldiv üllatus,“ tunnistab mees, et sellised olukorrad pakuvad talle rõõmu. Kellegi teise jaoks võib rõõmuvalem olla näiteks mägironimine.

Põhiline on teha seda, mis sulle meeldib ja kõige olulisem on see üles leida!